Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Co zrobić gdy mamy zamarznięte auto ?

Przymarznięte drzwi w samochodzie , zamarznięta szyba lub oblodzony zamek to w okresie zimowym to częsty poranny problem kierowców .  Możemy go uniknąć , stosując specjalnie pokrowce lub konserwując wrażliwe na mróz mechanizmy. Jeśli nie możemy wsiąść lub uruchomić samochodu to należy sięgnąć po środki specjalne.

DRZWI- jeśli nie możemy otworzyć drzwi to prawdopodobnie przymarzła uszczelka . Nie wolno szarpać za klamkę.  Warto zastosować odmrażacz , który aplikujemy  w środek szczeliny . Po spryskaniu należy odczekać chwilę , a następnie otworzyć drzwi . Po otwarciu trzeba wytrzeć uszczelki do sucha i zaaplikować preparat do smarowania uszczelek.

ZAMEK- Równie częstym elementem , który zamarza jest zamek . Jeśli przekręcamy kluczyk w drzwiach , a zamek nie otwiera się , najszybszym sposobem na dostanie się do auta jest zastosowanie odmrażacza do zamków.

SZYBY I LUSTERKA - Najszybszym i najpopularniejszym sposobem usuwania lodu z szyb jest użycie skrobaczki ale należy wiedzieć , że drapiąc szybę skrobaczką pozostawiamy drobne rysy .  Obecnie coraz bardziej popularne stały się się odmrażacze do szyb. Wystarczy spryskać szybę i odczekać chwilę aż lód się rozpuści . Następnie wystarczy usunąć pozostałości.

Witryna stworzona na platformie